Perge miesto griuvėsiai

Perga, Perga, Perge
Turkija, Antalija
Įvertinimas 9.5
10 Pagrįstas 2 apžvalgų
Prenumeruokite apžvalgas:
Prenumeratos nustatymas Parašyti atsiliepimą
GPS: 36.9599, 30.8541

Perge miesto griuvėsiai

Perga, Perga, Perge
Turkija, Antalija
Senovinio miesto griuvėsiai, esantys 18 kilometrų nuo Antalijos, 2 kilometrai nuo Aksu kaimo. Pasak legendos, miestą po Trojos karo įkūrė pranašas Calchas. Siekiant išvengti reidų iš jūros, miestas buvo įkurtas 11 kilometrų nuo kranto.
12 000 žmonių talpinantis amfiteatras buvo pastatytas II amžiaus pirmoje pusėje. 12 metrų aukščio sienų liekanos išlikusios nuo helenizmo laikų. Pietiniai vartai, pro kuriuos lankytojai patenka į miestą, vadinami „romėnų vartais“ ir datuojami IV amžiuje prieš Kristų. Iškart už jų yra helenistiniai vartai, datuojami III amžiuje prieš Kristų. pr. Kr e. Išilgai vartų kraštų – apvalios formos bokšteliai. Už vartų yra nedidelis U formos kiemas su nišomis sienose. Kasinėjimai parodė, kad čia kadaise stovėjo dievų, imperatorių ir miesto įkūrėjų statulos.
Helenistinių vartų kairėje buvo romėniška pirtis (II a.), kuri buvo laikoma didžiausia pirtimi Pamfilijoje. Į dešinę nuo helenistinių vartų 75 kv. m buvo agora (II a.). Už helenistinių vartų prasideda platus kelias. Abiejose kelio pusėse stovi kolonos, tarp jų kadaise tekėjo vandens kanalas. Greta kolonados buvo prekybinės parduotuvės.
Perge miesto griuvėsiai
1 ekskursijos
iš 19 981 UAH
EIK

APŽVALGOS
Visi atsiliepimai (2)
Keliavo prieš 8 metus
Įvertinimas 10
Už.20 lirų (tik) gavau daug malonumo. Bū tent: pirtys, teatras, kolonos, gatvė s. Klajoti po tokias vietas man visada buvo geriau nei gulė ti paplū dimyje. Dė l ekskursijos visiš kai nesigailiu. Gidas pasakojo, kad kartais amfiteatras bū na už darytas, todė l perkant bilietus geriau pasidomė ti iš anksto – verta. Yra minusas ir jis yra toks: vieta neapsaugota nuo saulė s, susirū pinkite savo apsauga nuo saulė s - vanduo, kremas, supranti).
komentarų dar nėra | palikite komentarą
Keliavo prieš 10 metus
Įvertinimas 9
Senovė s miesto griuvė siai iš Romos imperijos galios laikų . Labiausiai į vertinau miesto pirties liekanas. Iki viduramž ių tamsos buvo tokia gana aukš ta asmens higienos kokybė . Taip pat į simintina Agora, leidž ianti į sivaizduoti kasdienybę mieste.
komentarų dar nėra | palikite komentarą
VIETOS ŠALIA
Kursunlu krioklys
Įvertinimas 10.0 - 1 apžvalga
Turkija, Antalija
Gamta
atstumas: 5.7 km.
Žemėlapyje
drugelių parkas
Nėra atsiliepimų
Turkija, Antalija
Aktyvus poilsis, Gamta
atstumas: 10.1 km.
Žemėlapyje
Duden krioklys
Įvertinimas 9.1 - 9 apžvalgų
Turkija, Antalija
Gamta
apsilankymas: Nemokamai
atstumas: 13.7 km.
Žemėlapyje
Antalijos valstybinis operos ir baleto teatras
Nėra atsiliepimų
Turkija, Antalija
Teatrai ir muzika
apsilankymas: Mokama
atstumas: 15 km.
Žemėlapyje
Adriano vartai
Įvertinimas 8.7 - 6 apžvalgų
Turkija, Antalija
Architektūra, Istorija
atstumas: 15.4 km.
Žemėlapyje
KLAUSIMO ATSAKYMAS
Klausimų nėra